دویست نفر در آتش سوزی بخش دامن ایرانشهر سوختند

بخشداری دامن ایرانشهر گفت: افزون بر ۲۰۰ نفر نخل مثمر خرما در روستای شیبان از توابع این بخش عصر روز گذشته در آتش سوخت. تیمور کریم‌زایی روز جمعه اظهار داشت: نخلستان‌های روستای شیبان بخش دامن عصر روز پنجشنبه بصورت پراکنده درحجم وسیعی به شدت دچار آتش‌سوزی شد که تلاش برای اطفاء آن بیش از شش ساعت طول کشید.
وی افزود: با همراهی خودجوش کشاورزان و جوانان در جلوگیری از سرایت آتش و درنهایت با همکاری شهرداری ایرانشهر با اعزام دو دستگاه خودرو ازسازمان امداد و نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری به محل حادثه و یک دستگاه خودروی آتش‌نشانی بخش دامن حریق در چند نقطه از باغات و نخلستان با تلاش آتش‌نشانان مهار شد و از سرایت حریق به واحد‌های مسکونی و دیگر باغات و نخلستان‌های همجوار جلوگیری شد.
کریم زایی با قدردانی از همکاری سازمان آتش نشانی و شهرداری ایرانشهر و بخش دامن از مسوولان جهاد کشاورزی شهرستان درخواست کرد نسبت به برآورد خسارت و پیگیری جبران آن و کمک به کشاورزان حادثه دیده و احداث راه دسترسی به محدوده نخلستان برای تردد ماشین آلات امداد رسان در زمان بحران اقدام کند.
سرپرست بخشداری دامن با بیان اینکه هنوز علت آتش‌سوزی مشخص نیست افزود: طی یکماه اخیر بیش از چندین فقره آتش سوزی نخیلات در روستا‌های سطح بخش رخ داده در صورتی که متاسفانه بخش جدید التاسیس فاقد امکانات خودرویی مورد نیاز متناسب با حجم آتش سوزی‌ها و نیروی انسانی ماهر و آموزش دیده است که در این راستا امیدواریم معاونت محترم استانداری و فرمانداری شهرستان ویژه ایرانشهر، دفتر امور روستایی و معاونت عمرانی استانداری حداقل برای احداث دو واحد ایستگاه آتش نشانی همراه با تامین ماشین آلات و استخدام نیروی انسانی ماهر و آموزش‌دیده ازجمله راننده و آتش‌نشان برای مدیریت بحران امور روستایی دردوضلع غربی و شرقی بخش دامن اقدام کنند.

About Author