راه‌اندازی ۲۹ سایت ارتباطی جدید در استان اردبیل

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از احداث و راه اندازی ۲۹ سایت ارتباطی جدید در شهرستان‌های اردبیل و انگوت خبر داد. شهریار سرداری در جمع خبرنگاران با اعلام ایین خبر افزود: از این تعداد ۲۱ سایت ارتباطی در شهرستان انگوت و هشت سایت در شهرستان اردبیل راه اندازی خواهد شد. وی […]

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از احداث و راه اندازی ۲۹ سایت ارتباطی جدید در شهرستان‌های اردبیل و انگوت خبر داد.
شهریار سرداری در جمع خبرنگاران با اعلام ایین خبر افزود: از این تعداد ۲۱ سایت ارتباطی در شهرستان انگوت و هشت سایت در شهرستان اردبیل راه اندازی خواهد شد.
وی با اشاره به راه اندازی هشت سایت توسط اپراتور رایتل در شهرستان اردبیل گفت: علاوه بر راه اندازی ۲۱ سایت ارتباطی جدید در انگوت، ۲ سایت ارتباطی نیز در این شهرستان ارتقا خواهد یافت.
به گفته سرداری، همگام با رشد روزافزون فناوری اطلاعات، باید زیرساخت‌های ارتباطی استان تقویت و توسعه داده شود.
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل بیان کرد: تا پایان امسال تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان زیر پوشش تلفن همراه و اینترنت قرار گرفته و به شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد.
سرداری ادامه داد: هم اکنون ۸۱۹ روستای بالای ۲۰ خانوار استان دارای پوشش آنتن دهی تلفن همراه و یا اینترنت هستند و تلاش می شود با راه اندازی و یا ارتقای سایت های مخابراتی همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان از نعمت استفاده از امکانات ارتباط جمعی بهره مند شوند.
وی توسعه عدالت ارتباطی، کاهش شکاف دیجیتالی و دسترسی به خدمات دولت الکترونیک را از جمله اهداف اصلی این طرح عنوان کرد.