رشد بیش از ۶۵ درصدی حجم مصرف اینترنت روزانه در کردستان

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اعلام اینکه امروزه اینترنت ابعاد زندگی فردی و جمعی انسان ها را تحت تاثیر قرار داده است گفت: با فراهم ساختن شرایط لازم، مشتریان مخابراتی برای انجام امورات و رفع نیازهای ارتباطی و مخابراتی خود با کمترین هزینه از بسترهای دیتا بهره می برند.
به گزارش ساقی آذربایجانآزاد حکمت، در گفت و گو با ایسنا برنامه ها و پروژه های انجام شده برای تقویت و توسعه زیرساخت های دیتا در استان اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته در این خصوص شاهد ارائه اینترنت با کیفیت به مشتریان هستیم که آمارهای موجود نشان دهنده میزان رضایت مشتریان از این بستر مخابراتی است.
وی با اشاره به اینکه میزان حجم مصرفی اینترنت روزانه در هفته در حال حاضر به طور چشمگیری افزایش یافته است، افزود: این رقم در مدت مشابه سال قبل ٩٨/٦ ترابایت بوده که رشد ٦٥.٥ درصدی این شاخص تلاش همکاران منطقه به منظور ارائه خدمات با کیفیت تر را نشان می دهد.
حکمت با اعلام اینکه تسهیل گری برای دستیابی مشتریان به محصولات و سرویس های مخابراتی از وظایف مخابرات منطقه است، گفت: برای تحقق این مهم در سال جاری، پروژه های مختلفی با سرمایه گذاری چشمگیری اجرا شده است.
وی اضافه کرد: میزان حجم مصرفی اینترنت روزانه در شرایط فعلی به دلیل استفاده بیشتر مشتریان بخصوص دانشجویان و دانش آموزان از اینترنت برای بهره گیری ازآموزش های آنلاین و مجازی ،انجام امورات و کارهای غیرحضوری و مبتنی بر دیتا افزایش یافته است.
مدیر مخابرات منطقه کردستان بیان کرد: درحال حاضر تعداد ١٢٨ هزار و ٩٦٥ مشترک اینترنت پرسرعت از بستر دیتای مخابرات استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه همسو با دیجیتالی شدن برنامه های زندگی هر چه پیشتر می رویم، نیاز مشتریان به سرویس ها و تکنولوژیهای مخابراتی بیشتر می شود خاطرنشان کرد: این مجموعه در راستای ارایه به موقع خدمات و سرویس های مخابراتی برنامه های مدون و کارشناسی شده را در دستور کار قرار داده است که همواره برای تحقق آنها تلاش خواهد کرد.

About Author