رها کردن جسم نیمه‌جان دختر جوان در عوارضی تهران توسط خواستگار قلابی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری خواستگار شیادی خبر داد که سوژه‌های خود را بی‌هوش می‌کرد و اموال آنها را به سرقت می‌برد.
مدتی قبل خانمی ۴۲ ساله ساکن شهرستان خلخال با ارائه پرونده‌ای، به پلیس آگاهی شهرستان ری مراجعه و اعلام کرد توسط شخصی به اسم سلمان بی‌هوش و مقداری طلا به ارزش تقریبی ۱۰۰میلیون تومان از وی سرقت شده است که پرونده برای پی‌جویی و کشف جرم به دایره مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.
شاکی در اظهاراتش به پلیس گفت: از طریق سایت همسریابی با مردی به اسم سلمان اهل شهرستان شیراز آشنا شدم که او برای ملاقات به شهرستان خلخال آمد و پس از گفت‌گویی، با جلب اعتماد و به انگیزه ازدواج، من را سوار خودرو خود و در طول مسیر یک لیوان نسکافه به من تعارف کرد.
وی افزود: بعد از نوشیدن نسکافه بی‌هوش شدم و روز بعد در عوارضی تهران بصورت نیمه‌جان توسط اهالی محل رویت و به بیمارستان منتقل شده در بیمارستان متوجه به سرقت رفتن طلاجاتم شامل النگو و گردنبند و گوشواره به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان و یک دستگاه تلفن همراهم شدم.
با عنایت به حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری متهم پرونده بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. بدواً هویت کامل متهم توسط کارآگاهان به دست آمد و مورد شناسایی قرار گرفت که یافته‌ها حاکی از آن بود وی در بیشتر شهرهای کشور در حال تردد بوده و نقطه ثابتی برای اسکان ندارد.
یافته‌ها حاکی از آن بود سلمان دارای دو همسر بوده که یکی از آنها ساکن مشهد بوده و فوت کرده و دیگری ساکن شهرستانی از توابع زنجان است.
با اقدامات مستمر و بی‌وقفه، سرنخهایی از مخفیگاه متهم در شهرستان زنجان کشف و با هماهنگی قضائی متهم در یک عملیات ضربتی دستگیر و از مخفیگاه وی مقادیر زیادی قرصهای بی‌هوشی و تعدادی نسکافه کشف شد که در بعضی از آنها باز و مجدداً چسب خورده بود.
سلمان پس از انتقال به پایگاه پلیس آگاهی، در تحقیقات، ابتدا منکر هرگونه بزهی بوده اما حین مواجه شدن با قرائن و مستندات، ناچاراً لب به اعتراف گشود و علاوه بر سرقت به‌عنف از شاکی به شیوه بیهوشی، به پنج فقره سرقت دیگر از خانمها به شیوه و شگرد مشابه (آشنایی درسایت همسریابی و بهانه ازدواج) درشهرستانهای اسلامشهر، اراک و کرمان اعتراف کرد که پس از اطلاع‌رسانی بازداشت متهم به فرماندهی انتظامی استانهای مربوطه، هر پنج مالباخته به پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کرده و سلمان را شناسایی کردند.
سردار علیرضا لطفی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: اموال مسروقه مالباختگان به ارزش تقریبی ۶۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.
وی تصریح کرد: نسکافه‌های مکشوفه از متهم که در آنها باز و مجدداً چسبانده شده بودند، برای بررسی آزمایشگاهی و نوع مواد موجود در آن به مرکز تشخیص هویت آگاهی ارسال و برابر گزارش کارشناسان آزمایشگاهی این مرکز مشخص شد نسکافه‌های مکشوفه حاوی داروی بیهوشی بوده که متهم برای سوژه‌های خود آماده کرده است.
این مقام انتظامی بیان کرد: با عنایت به احتمال ارتکاب سرقتهای دیگر به شیوه و شگرد مشابه در دیگر استانها مراتب دستگیری وی به فرماندهان انتظامی سراسرکشور اطلاع‌رسانی شده و متهم با دستور قضائی برای تکمیل تحقیقات متهم تحت نظر قرار گرفته است.

About Author