سرقت باتری‌های شبکه مخابرات البرز، عامل قطع تلفن در زمان رفتن برق!

مدیر تجاری و امور مشترکان مخابرات منطقه البرز حمید رضا رحیمی در پاسخ به اینکه چرا با قطع برق تلفن برخی مناطق هم قطع می‌شود، اظهار کرد: کابل‌های تلفن در برخی از مناطق قدیمی استان به باتری مجهز هستند و وقتی برق می‌رود این باتری‌ها فعال شده و تا حدود دو ساعت از رفتن برق فعال هستند و اجاره نمی‌دهند تلفن قطع شود.
وی ادامه داد: متاسفانه در برخی مناطق این باتری‌ها به سرقت رفته و همین باعث می‌شود وقتی برق می‌رود تلفن‌ها هم قطع شود.
وی اضافه کرد: بارها و بارها نسبت به تامین مجدد باتری سرقت شده از کابل‌های تلفن اقدام شده ولی متاسفانه سرقت‌ها تکرار می‌شود و همین امر خسارت زیادی به مخابرات وارد کرده و منجر به گلایه مشترکین شده است.
این مسئول اضافه کرد: واقعیت این است که مخابرات بیش از مشترکین از این سرقت‌ها آسیب می‌بیند به همین دلیل با همکاری با عوامل انتظامی در تلاش هستیم زمینه سرقت‌ها را کاهش دهیم.
وی ادامه داد: ناگفته نماند وقنی برق می‌رود تلفن‌های بی سیم و مودم‌های اینترنت که از انرژی برق تغذیه می‌کنند هم قطع می‌شود.
رحیمی در ادامه در پاسخ به اینکه در چه شرایط خط تلفن فردی به دیگری واگذار می‌شود، گفت: اگر مشترکی در طول یکسال برای پرداخت هزینه تلفن خود اقدام نکند و نسبت به دریافت اخطارها هم بی توجه باشد، تلفنش به دیگری واگذار می‌شود.
مدیر تجاری و امور مشترکان مخابرات منطقه البرز گفت: یک ماه پس از عدم پرداخت قبض تلفن، خط یک طرفه قطع می‌شود و در ماه دوم این قطعی دو طرفه می‌شود و پس از آن اگر در ماه‌های بعدی نسبت به پرداخت بی توجه باشد، در پایان یکسال خط تلفن به متقاضی دیگری واگذار می‌شود.

About Author