ضرب الاجل شورای شهر ارومیه برای ایمن سازی کانال های محدوده شهری

پس از فوت یک کودک در اثر سقوط در کانال آب، رئیس شورای شهر ارومیه طی نشستی از ضرب الاجل شورا برای پوشش و ایمن سازی کانال های محدوده شهری خبر داد. به گزارش ساقی آذربایجان، جنازه بردیا اطمانی که براثر سقوط در کانال آب ولنده جان خود را از دست داده بود، توسط یکی […]

پس از فوت یک کودک در اثر سقوط در کانال آب، رئیس شورای شهر ارومیه طی نشستی از ضرب الاجل شورا برای پوشش و ایمن سازی کانال های محدوده شهری خبر داد.
به گزارش ساقی آذربایجان، جنازه بردیا اطمانی که براثر سقوط در کانال آب ولنده جان خود را از دست داده بود، توسط یکی از بیمارستان‌های ارومیه اعلام شد، وی از روز گذشته گمشده بود و با اینکه از طرف خانواده او موضوع به رسانه‌های اجتماعی اعلام شده بود با وجود تمام تلاش‌ها برای پیدا شدن او امروز مرگ او توسط یکی از بیمارستان‌های ارومیه اعلام شد و بر اساس شنیده‌های غیررسمی جسد بی جان بردیای معصوم در کانال آب پیدا شده است.
در این راستا رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در نشستی اظهار کرد: در جلسه صحن علنی برای پوشش و یا ایمن سازی کانالهای داخل محدوده شهری به ویژه در محلات حاشیه شهر ضرب الاجل تعیین خواهد شد تا در مدت معین و مشخصی که شورا فرصت خواهد داد شاهد برطرف شدن بخشی از مشکلات موجود باشیم.
حجت الاسلام محمد خلیل پور با اشاره به کانالهای جمع آوری آب‌های سطحی در اطراف شهر اظهار کرد: یک تعداد از کانال‌ها و یا مسیر کانال‌ها داخل محدوده شهری و تعدادی نیز خارج از محدوده هستند.
وی با اشاره به ضرورت پوشش تمامی کانالهای جمع آوری آب‌های سطحی و ایمن سازی محیط شهری برای شهروندان در تمامی محلات گفت: در کانال‌هایی که در داخل محدوده شهری هستند شهرداری باید نسبت به ایجاد پوشش مناسب و ضروری اقدام کند و خصوصاً در جاهایی که محل سکونت مردم است باید ایمنی برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار پیش بینی شود.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه تصریح کرد: در جاهایی که احیاناً امکان پوشش فوری کانال‌ها وجود ندارد باید با نصب علائم هشداردهنده و سایر تدابیر مناسب نسبت به اطلاع رسانی به مردم محله اقدام شود.
حجت الاسلام محمد خلیل پور عنوان کرد: در خصوص کانال‌هایی که در داخل محدوده شهری هستند متولی شهرداری است و مسئولیت دارد و در کانال‌هایی که خارج از محدوده قرار دارند سایر دستگاه‌ها از جمله آب منطقه‌ای مسئول بوده که آنها نیز ضروری است در راستای ایمن سازی کانال‌ها برای نجات جان هموطنانمان اقدامات لازم را پیگیری کنند.
خلیل پور با توجه به ضرورت تنویر افکار عمومی و مشخص شدن حوزه خدمتی شهرداری‌های مناطق ادامه داد: شهرداری ارومیه باید لیست تمامی کانالهای بدون پوشش و یا دارای ایمنی پایین موجود در محدوده شهری را طی ۴۸ ساعت به شورای شهر گزارش دهد.
وی تصریح کرد: کم کاری در این حوزه به هیچ وجه قابل قبول نیست و دستگاه‌ها و سازمان‌ها نسبت به کم کاری‌های خود باید پاسخگو باشند و شورای شهر نیز در محدوده شهری نسبت به کم کاری در این حوزه حساس بوده و موضوع را به طور ویژه پیگیری می‌کند.
رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه اظهار کرد: طی جلسه صحن علنی روز شنبه برای پوشش و یا ایمن سازی کانالهای داخل محدوده شهری به ویژه در محلات حاشیه شهر ضرب الاجل تعیین خواهد شد تا در مدت معین و مشخصی که شورا فرصت خواهد داد شاهد برطرف شدن بخشی از مشکلات موجود باشیم.