ضرورت راه اندازی اکوسیستم فناوری در آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی عابدین خرم در بازدید از غرفه‌های نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱)، با صاحبان طرح‌ها و ایده‌های فناورانه و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان گفت‌وگو کرد. به گزارش ساقی آذربایجان خرّم در این بازدید در تعدادی از غرفه‌های این نمایشگاه که در سالن امیرکبیر نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا شده است، حضور […]

استاندار آذربایجان شرقی عابدین خرم در بازدید از غرفه‌های نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱)، با صاحبان طرح‌ها و ایده‌های فناورانه و مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان گفت‌وگو کرد.
به گزارش ساقی آذربایجان خرّم در این بازدید در تعدادی از غرفه‌های این نمایشگاه که در سالن امیرکبیر نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپا شده است، حضور یافت و با ایده‌های فناورانه مبتکران و شرکت‌های دانش‌بنیان شرکت‌کننده آشنا شد.
استاندار آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران، نمایشگاه ربع رشیدی را یک رویداد علمی و فرصتی برای تبادل اطلاعات و دانش بین شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان حوزه فناوری دانست و گفت: این رویداد می‌تواند به عنوان برند استان آذربایجان شرقی، هاب صادرات فناوری در شمال غرب کشور باشد.
استاندار آذربایجان شرقی عابدین خرم با تأکید بر اینکه باید زیست‌بوم فناوری در استان راه‌اندازی و فعال شود، گفت: با حضور و فعالیت همه مجموعه‌های فعال در حوزه نوآوری و فناوری ازجمله شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های خطرپذیر، می‌توانیم این زیست‌بوم را فعال کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی عابدین خرم افزود: راه‌اندازی کارخانه نوآوری و سیاست‌گذاری در حوزه فناوری و تبدیل ایده به فناوری از دیگر اقداماتی است که در جهت تبدیل استان به هاب صادرات فناوری مؤثر خواهد بود.
نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۲۱) در ۲۱ زون تخصصی و چهار بخش شامل ایده‌های فناورانه، توسعه و تجاری‌سازی فناوری، فروش محصولات فناورانه و دانش‌بنیان و نیازمندی‌های فناورانه از ۱۷ الی ۲۱ آبان ماه سالجاری برگزار شد.
این نمایشگاه به صورت حضوری در سالن امیرکبیر نمایشگاه بین‌المللی تبریز و به صورت مجازی از طریق پرتال اینترنتی رینوتکس برگزار شد.