طرح توریسم‌گردی در کرج تدوین شود

فرماندار کرج با اشاره به لزوم اجرای طرح تبلیغ مناطق گردشگری در این شهرستان گفت: باید طرح توریسم‌گردی در کرج تدوین شود.
غفور قاسم‌پور اظهار کرد: با تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مرزهای کشور به روی گردشگران باز شده است و اکنون باید از این ظرفیت برای تبلیغ و ترویج صنعت گردشگری در منطقه استفاده کنیم.
وی اجرای طرح تبلیغات گردشگری شهرهای کرج را در دستور کار مدیران شهری قرار داد و گفت: این هنر مدیران شهری است که با بستر سازی مناسب جذب گردشگر و توریست را در استان البرز که مسیر بیش از ۱۴ استان مواصلاتی کشور است فراهم نمایند.
فرماندار کرج تابلوهای سطح شهر و مسیرهای جاده‌ای منتهی به کلان‌شهر کرج را یکی از ظرفیت‌ها برای معرفی و جذب توریسم و گردشگر خواند و افزود: تا به امروز هیچ برنامه مدونی در رابطه با صنعت گردشگری در مرکز استان البرز ارائه نشده است و تمامی طرح‌ها نیز به نوعی فصلی و مقطعی بوده‌اند.
وی با اشاره به اینکه ایده‌ها و راهکارهای جذب گردشگر یک سرفصل است و در کنار آن ایجاد بسترهای گردشگری نیز مؤلفه مهمی در ترغیب مسافران محسوب می‌شود، بیان کرد: چهارمین مسیر گردشگری کشور از کرج می‌گذرد و تا به امروز نیز به عنوان یک مسیر عبوری به آن نگریسته‌ایم در حالی که بسیاری از ظرفیت‌های گردشگری از جمله سد، پیست، رودخانه، طبیعت بکر و.. در دل این مسیر و روستاهای آن نهفته است که با ایجاد ساز و کارهای مناسب به نحوی که طبیعت آسیب نبیند باید از این ظرفیت‌ها برای رونق گردشگری و ایجاد درآمدهای پایدار بهره مند شویم.
قاسم‌پور افزود: رونق گردشگری در این منطقه توسعه و آبادانی هر چه بیشتر را به همراه خواهد داشت و بسیاری از عقب ماندگی‌های سال‌های قبل را جبران خواهد کرد.

About Author