طوفان کرونایی مازندران را درمی نوردد؟

کووید ۱۹ این روزها تبدیل به جزیی از زندگی شده و این روزها تنها راه نجات از این بلا رعایت پروتکل های بهداشتی و انجام واکسیناسیون است،اما این داستان همچنان در فصل های زندگی بشر ادامه دارد و به گفته متخصصان پاییز سختی را در پیش داریم،هم اکنون ۳۱۳۷ بیمار کرونایی در بیمارستان های مازندران بستری اند و این استان بر مدار قرمز می چرخد.
به گزارش ساقی آذربایجان سید عباس موسوی رئیس این دانشگاه، اعلام کرد: ظرف چند روز گذشته تعداد ۲۸۹ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، وی افزود: ظرف همین مدت تعداد ۳۳۳ نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه هم اکنون ۲۱۸۲ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند ، تصریح کرد: از این تعداد ۳۶۵ نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.
بر اساس گزارش روابط‌ عمومی و امور بین ‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل در حال حاضر ۹۵۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.
بر اساس این آمار درچند روز گذشته ۹۴ بیمار جدید بستری و ۱۳۳ بیمار هم ترخیص شدند و ۵۹ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
بر همین اساس زهرا عبدالله‌پور «پرستار آی‌سی‌یو بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل» اظهارکرد: در حال حاضر همه تخت‌های آی‌سی‌یو پر شد و تخت خالی نداریم.
وی افزود: رنج سنی افراد بستری پایین آمده و اکنون بین ۲۹ تا ۴۰ سال شده است.
پرستار آی‌سی‌یو بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل تصریح کرد: در شرایط حاضر رعایت کنید، دورهمی نروید ودر خانه هایتان بمانید تا به ما و خودتان کمک کنید.
در حال حاضر ۳۱۳۷ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های تحت حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

About Author