فراخوان ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر البرز

مسئول سازمان بسیج رسانه استان البرز گفت: ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر با هدف تولید آثار فاخر رسانه‌ای در این استان برگزار می‌شود. محمد رضا موسوی زاده در نشست خبری ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان البرز که در محل اداره ورزش و جوانان شرق کرج برگزار شد، اظهار کرد: ششمین جشنواره ابوذر به صورت استانی برگزار […]

مسئول سازمان بسیج رسانه استان البرز گفت: ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر با هدف تولید آثار فاخر رسانه‌ای در این استان برگزار می‌شود.
محمد رضا موسوی زاده در نشست خبری ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان البرز که در محل اداره ورزش و جوانان شرق کرج برگزار شد، اظهار کرد: ششمین جشنواره ابوذر به صورت استانی برگزار و یکی از اهداف جشنواره تبیین و توسعه و نهادینه سازی مواضع گفتمان اصولی انقلاب اسلامی در مواجه با جنگ نرم دشمن بر نفوذ دشمن است.
وی بیان کرد: براین اساس بصیرت بخشی آحاد مردم و حمایت از تولیدات فاخر رسانه‌ای موجب تقویت آثار می‌شود.
مسئول سازمان بسیج رسانه استان البرز تصریح کرد: اصحاب رسانه‌ای که آثار فاخر دارند از لحاظ روحی تقویت و افرادی که به تازگی در این جشنواره شرکت می‌کنند موجب تقویت آنها در این مسیر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: تقویت روحیه خودباوری اصحاب رسانه و افزایش تولیدات متناسب با اهداف انقلاب اسلامی و رسانه از جمله اهداف دیگر برگزاری ششمین جشنواره ابوذر استان البرز محسوب می‌شود.
موسوی زاده با بیان اینکه قالب‌های ششمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر شامل ۱۲ بخش می‌باشد، گفت: علاقه مندان می‌توانند در بخش خبر، مصاحبه، گزارش، تیتر، یادداشت، کاریکاتور، مستند کوتاه، کلیپ، موشن گرافیک، اینفوگرافیک، عکس و طنز شرکت کرده و آثار خود را ارسال کنند.
وی موضوعات جشنواره را شامل آسیب‌های اجتماعی (طلاق، گران فروشی، ناکارآمدی مدیران) و سبک زندگی (ازدواج، فرزندآوری، عفاف و حجاب، مواسات برشمرد و اظهار کرد: امیدآفرینی، امنیت پایدار، روحیه جهادی و انقلابی، مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه، دشمن شناسی، توان داخلی، خوداتکایی و مانع‌زدایی‌ها، مدیریت بر فضای مجازی، دفاع مقدس، ایثار و شهادت از دیگر محورهای جشنواره هستند.
رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز با بیان اینکه امسال بخش طنز به قالب‌های جشنواره ابوذر اضافه شده است، تصریح کرد: محور طنز به صورت ویژه داوری می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند حداکثر سه اثر ارسال نمایند.
وی خاطرنشان کرد: براین اساس علاقه‌مندان می‌توانند در سه بخش و در هر بخش حداکثر سه اثر و در محور طنز نیز حداکثر سه اثر یعنی در مجموع ۱۲ اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا مورد ارزیابی داوران جشنواره قرار گیرد.
موسوی زاده گفت: آخرین مهلت ارسال آثار اول بهمن سال جاری است و آثار ارسال شده باید در بازه زمانی اول بهمن ۹۹ تا اول بهمن ۱۴۰۰ در یکی از رسانه‌های مجاز، سایت‌های خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان منتشر شده باشند.
وی ادامه داد: علاقه‌مندان جهت شرکت در این جشنواره، آثار خود را در قالب لوح فشرده به صورت CD همراه با مشخصات کامل به دبیرخانه این جشنواره در چهار راه کارخانه قند، فرهنگسرای کوثر، سازمان بسیج رسانه تحویل دهند.
رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز متذکر شد: داوری تمام قالب‌ها در دو بخش رسانه‌های رسمی و پلتفرم‌های فضای مجازی انجام می‌شود و فعالان فضای مجازی می‌توانند آثار فاخر خود را به دبیرخانه جشنواره به آدرس یاد شده ارسال نمایند.