فروش الکل تقلبی با فاکتور های جعلی در تهران

معاون مبارزه با جعل وکلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری مامورخرید شرکتی که با همکاری همدستش با جعل مدارک و فاکتورها، الکل های تقلبی را به جای الکل های اصیل برای شرکت می خرید ، خبر داد.
سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور در توضیح خبر بیان کرد: چهاردهم اسفند سال گذشته خانم جوانی که مالک شرکتی در زمینه تولید الکل بود به پلیس مراجعه کرد و اظهارکرد: حدود ۸ ماه قبل، شخصی به نام بهروز به شرکتم مراجعه کرد و خود را مأمور خرید مجتمع تجاری معرفی کرد و بعد از آن به مدت ۸ ماه، هر ماه حدوداً ۴۰ لیتر برای مرکز تجاری الکل ضد عفونی کننده خریداری کرد.
وی افزود: اما بعد از مدتی، مدیریت مجتمع تجاری با من تماس گرفت و مدعی شد با توجه به قیمت بالای الکلی که برای آنها فاکتور کرده ام، محصول از کیفیت پایین برخوردار است و باعث آسیب جدی به پوست کارکنان این مرکز تجاری شده است. درصورتی که الکل های تولیدی شرکت مشکلی ندارد و تصور می کنم در این میان اتفاقی رخ داده باشد.
معاون مبارزه با جعل وکلاهبرداری پلیس آگاهی تهارن ادامه داد: با شکایت رئیس شرکت تحقیقات از سوی کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد.
سرهنگ تقی پور اضافه کرد: در ادامه تحقیقات با هماهنگی های قضائی، نمونه ای از الکل ارائه شده به مجتمع تجاری به آزمایشگاه سازمان غذا و دارو ارسال شد. با انجام آزمایشات، مشخص شد ترکیبات الکل مواد غیر استاندارد و سمی است و حاوی بیش از ۷۰ درصد متانول که بسیار ارزانتر از اتانول است، می باشد.
معاون جعل و کلاهبرداری پلیس پایتخت با بیان اینکه در بررسی های پلیسی مشخص شد که مامور خرید شرکت با همکاری شوهر خواهر خود اقدام به جعل مدارک و فاکتورهای خرید و توزیع الکی تقلبی به جای الکل اصلی پرداخته اند، تصریح کرد: با مشخص شدن این موضوع و کشف حقیقت در نهایت با دستور بازپرس پرونده، هر دو متهم دستگیر و به جرم خود معترف شدند و با صدور قرار وثیقه به زندان منتقل شدند.

About Author