فیلم‌های اعتراضات برای “ایران” نیست/ اخبار صداوسیما واقعی است، مردم اعتماد کنند

تحولات شکل گرفته در کشور در چهل روز اخیر موجب شد تا بسیاری از کارشناسان مسائل سیاسی صحبت از ایجاد شکاف بین بخشی مردم با حاکمیت کنند و حتی از تریبون‌های رسمی اعلام دارند که این شکاف ممکن است در طولانی مدت تبدیل یک بحران در کشور شود. البته در مقابل این تفکر برخی دیگر از سیاسیون نیز بر این عقیده هستند که اعتراضات اخیر می‌تواند منجر به مسیر گفتمانی میان مردم و حاکمیت شود.

البته یک دسته دیگر از سیاسیون نیز وجود دارند که از اساس با اعتراضات اخیر مردم مخالف هستند و حتی عقیده دارند که ممکن است دامنه اعتراضات مردمی به بستری برای نفوذ بیگانگان در کشور تبدیل شود. این بخش از سیاسیون حتی تأکید می‌کنند که یک اعتراض اجتماعی خشونت آمیز ممکن است در نهایت به کشمکش داخلی و حتی موج سواری جدایی طلبان تبدیل شود.

333

مردم اگر واقعیتی را نپذیرفتند دلیل بر کذب خبر نیست

در همین رابطه مجتبی محفوظی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سایت دیده‌بان ایران، در رابطه با عدم مشروعیت رسانه‌های داخلی بین مردم در رویارویی با حوادث و اتفاقات و پیگیری از طریق رسانه‌های خارجی گفت: پیامبر اسلام قبل از بعثت به محمدامین معروف بودند و صادق یکی از القابشان بود. شخصی که بعدها بین مردم فرمودند که بنده فرستاده خدا هستم درصد بسیار کمی به حرف ایشان باور کردند بنابراین اگر مردم واقعیتی را نپذیرفتند دلیل بر کذب خبر نیست مردم چه بپذیرند چه نپذیرند این واقعیت است.

مردم اخبار واقعی را از صداوسیما پیگیری کنند

وی افزود: مردم اگر به دنبال حقایق پیرامون خود هستند باید به رسانه‌های داخلی و به ویژه صدا و سیما اعتماد کنند و خبر را از آن طرف آبی‌ها نگیرند. درست است که آن رسانه‌ها به زبان ما صحبت میکنند و ادعای دوستی با ما دارند ولی دوست ما نیستند هرچند که شناسنامه ایرانی هم داشته باشند.

محفوظی تاکید کرد: شبکه‌های معاند و آن طرف آبی دشمنان ما هستند و به دنبال هرگونه‌ روزنه‌ای برای ضربه زدن به ملت ایران هستند.

222

برخی از واقعیات به دلیل مسائل امنیتی رسانه‌ای نمی‌شود

وی گفت: مردم اگر دنبال اخبار صدق و وقایق حقیقی هستند باید از رسانه‌های داخلی و رسمی پیگیری کنند و مطمئن باشند که حقایق همین اخباری است در این رسانه‌ها گفته میشود. البته شاید مقداری از حقایق بنا به ضرورت و اطلاعات طبقه‌بندی شده و امنیتی که در همه کشورها مرسوم است گفته و اعلام نمیشود. شاید بعد از مدتی گفته شود و شاید اصلا اعلام نشود زیرا اعلام آن به کشور و ملت ضربه میزند.

فیلم‌های منتشر شده از اغتشاشات برای ایران نیست

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی گفت‌وگوی خود با دیده‌بان ایران عنوان کرد: هر آنقدر که از صدق اخبار رسانه‌های داخلی مطمئن هستم از کذب اخبار رسانه‌های معاند و آن طرف آبی هم مطمئن هستم و بیش از ۵۰ درصد اخبار شبکه‌های معاند کذب است، برخی از فیلم‌هایی که از اغتشاشات در این روزها پخش میکنند برای سالهای گذشته و حتی برای دیگر کشورهاست و واقعیت ندارد و فقط قصد دارند مردم را هیجان‌زده و مشوش کنند.

About Author