لزوم شناسایی راهکارهای مقابله با تهدیدات غیر طبیعی در آذربایجان شرقی

مدیر کل پدافند غیر عامل استاندار آذربایجان شرقی بر لزوم شناسایی راهکارهای مقابله با تهدیدات غیر طبیعی تاکید کرد.
به گزارش ساقی آذربایجان لزوم شناسایی راهکارهای مقابله با تهدیدات غیر طبیعیبه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان شرقی، آقایی در در جمع خبرنگاران گفت: با پیشرفت علم و فن‌آوری با تهدیدات جدیدی رو به رو هستیم و باید برای مقابله با تهدیدات غیر طبیعی برنامه داشته باشیم.
وی با بیان اینکه تهدیدات به دو صورت طبیعی و غیر طبیعی است افزود: در تهدیدات طبیعی انسان و دشمن نقشی نداشته و توسط طبیعت انجام می‌شود. تهدیدات غیر طبیعی نیز به تهدیداتی اطلاق می‌شود که انسان‌ها و دشمنان در بوجود آوردن آن‌ها کاملا دخیل است.
آقایی تاکید کرد: از تمامی ادارات انتظار داریم نسبت به احصا و استخراج تهدیدات غیر طبیعی در حوزه ماموریت خویش اقدام و برای رفع آن‌ها راهکار قابل اجرا ارائه کنند.
وی با بیان اینکه تا زمانی که دشمن وجود دارد تهدید‌ها نیز وجود خواهد داشت، افزود: تهدید‌ها دائماً در حال دگرگونی هستند و باید جنس، ابعاد و شکل تهدید و درصد وقوع تهدید را بررسی و شناسایی کرده و برای هر نوع تهدید نیز یک سناریو و یک طرح مقابله آماده کنیم.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت ورود جدی شهرداری‌ها به موضوع پدافند غیرعامل گفت: شهر‌ها در معرض تهدید‌های مختلف هستند و باید در شهر‌ها این موضوعات توجه شود.
آقایی در خصوص تهدیدات سیاسی کشور نیز گفت: بحران‌های هویت مشروعیت بحران مشارکت و بحران توزیع در این بخش از تهدید‌ها قرار می‌گیرند.
آقایی در خصوص تهدید اقتصادی نیز گفت: کاهش ارزش پولی در این حوزه قرار گرفته است و تهدید‌های تروریستی، شیمیایی، کالبدی، تهدید اطلاعات، تهدید سایبری و تهدیدات فرهنگی و اجتماعی نیز دیگر تهدید‌ها در حوزه پدافند غیرعامل است.
وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها مکمل پدافند غیرعامل هستند افزود: خبرنگاران افسران صیانت از افکار عمومی هستند.
آقایی از تشکیل کارگروه قضائی خبر داد و گفت: سازمان‌ها و نهاد‌هایی که به تذکر‌ها و موضوعات پدافند غیرعامل توجه نکنند به قوه قضائیه معرفی خواهند شد.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی در مورد حمله سایبری به پمپ بنزین‌ها هم گفت: حمله سایبری به پمپ بنزین‌ها را پیش بینی کرده بودیم و تیم‌های پدافندغیرعامل نیز در شرکت پخش فراورده‌های نفتی استان مستقر شده بود.
آقایی افزود: احتمال می‌دادیم پمپ بنزین‌ها و شرکت پخش فراورده‌های نفتی مورد تهدید سایبری قرار گیرد و تهدیدات این حوزه را رصد و پایش کرده بودیم.

About Author