ماکو دارای کامل ترین پکیج راهداری زمستانی است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ارسلان شکری عصرگاه در بازدید از طرح های راهداری ماکو، این شهرستان را دارای کامل ترین پکیج راهداری زمستانی استان و بعنوان یکی از شهرستان های فعال در حوزه راهداری عنوان کرد.
به گزارش ساقی آذربایجان وی با بیان اینکه ماکو دارای کامل ترین پکیج راهداری زمستانی استان و بعنوان یکی از شهرستان های فعال استان به شمار می رود، گفت: عمر متوسط ماشین آلات راهداری استان ۳۰-۳۵ سال است که ماشین آلات سرپا و فعال به نسبت شهرستان ها توزیع شده و وضعیت همگن در استان برقرار که البته این موضوع دغدغه وزیر و تیم مدیریتی سازمان برای کل کشور حاکم است.
وی از واگذاری برفروب با پکیج کامل به ارزش کنونی بیش از ۷ میلیارد تومان به شهرستان ماکو خبر داد و یادآور شد: این پکیج در ۹۸ به تعداد دو دستگاه خریداری و یک دستگاه به جنوب استان و یک دستگاه به شمال استان اختصاص یافت.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اضافه کرد: اخیرا نیز دستگاه لودر دلتا بعنوان یک کارگاه راهسازی خریداری و در اختیار شهرستان پلدشت برای استفاده در شمال استان قرار داده شدن است و با توجه به فعالیت و اشرافیت رییس شهرستان به امور راهداری و عملکرد ارزنده ایشان به یقین به نحو احسن از این دستگاه بهره برداری خواهد شد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به خرید یک دستگاه بیل مکانیکی ولوو از مرز جلفا بعنوان استان پیشرو گفت: به دلیل عدم هماهنگی بین گمرک شهرستان و منطقه آزاد بیش از یکسال در پایانه بازرگان بصورت پارک شده برروی تریلری غیرفعال شده است که امیدواریم با پیگیری مدیریت شهرستان این دستگاه در چرخه فعالیت حوزه راهداری در منطقه ماکو ورود پیدا کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری استان، شکری در خصوص آسفالت محور جلفا-پلدشت -بازرگان عنوان کرد: این محور بطول ۱۲۰ کیلومتر بوده و روکش تمام آن نیازمند اعتبارات کلانی است اما بخشی از قسمت های دارای اهمیت را در دستور کار داریم.
وی با اشاره به موضوع اجرای طرح ابرار روستاهای گیریک و حسن آباد در پاسخ به سوال فرماندار شهرستان ماکو گفت: در مجموع از ۸۰۰۰ کیلومتر راه روستایی، ۴۲۰۰ کیلومتر تاکنون آسفالت شده و مابقی هنوز برای اولین‌بارهم آسفالت نشده است که با توجه به اولویت بندی برای آسفالت راههای روستایی، اگر این روستاها بالای بیست خانوار باشد می‌توان در اولویت های دوم و سوم قرار گیرد.
به گفته این مقام مسئول، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به صورت مشارکتی با منطقه آزاد ماکو تا به حال برای تامین قیر مورد نیاز و نصب حفاظ و علایم‌ و ایمنی ۵۶ کیلومتر از بزرگراه بازرگان به ماکو تا گیت خروجی منطقه آزاد به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال مشارکت داشته است.

About Author