مرحله نخست شهر تاریخی کولغان هرمزگان به بهره برداری رسید

به مناسبت هفته گردشگری مرحله نخست شهر تاریخی کولغان شهرستان قشم به بهره برداری رسید. معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم صبح امروز (۲۱ مهرماه) با اشاره به بهره برداری از شهر تاریخی کولغان، گفت: این شهر به عنوان دژ مستحکم نظامی و مسکونی در دوره ساسانی ساخته شده بود. مهدی زارعی […]

به مناسبت هفته گردشگری مرحله نخست شهر تاریخی کولغان شهرستان قشم به بهره برداری رسید.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم صبح امروز (۲۱ مهرماه) با اشاره به بهره برداری از شهر تاریخی کولغان، گفت: این شهر به عنوان دژ مستحکم نظامی و مسکونی در دوره ساسانی ساخته شده بود.

مهدی زارعی افزود: مرحله نخست شهر تاریخی کولغان قشم با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال ساخته شده است و برای مرحله‌های دیگر این شهر به ۸۰ میلیارد ریال نیاز است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: سایت تاریخی کولغان به دلیل پیشینه معتبر تاریخی و همچنین چشم انداز شگفت انگیزی که به شهر قشم و تنگه هرمز دارد برای بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی جاذبه ویژه‌ای دارد.

زارعی بیان کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته در آینده نزدیک کاوش‌های جدید باستان شناسی، افزایش ایمنی و ساماندهی سایت تاریخی شهر کولغان قشم آغاز می‌شود که می‌تواند توجه گردشگران بیشتری را جلب کند.

به گزارش ایسنا، کولغ در گویش بومی مردم قشم به معنی چاه‌های کم عمق است و شهر تاریخی کولغان به شماره ۲۱۹۸ در تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۳۷۷ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.