نشست سه‌جانبه یونیفل و ارتش‌های لبنان و رژیم صهیونیستی

منابع خبری از برگزاری نشست سه‌جانبه میان نیروهای حافظ صلح سازمان ملل و نمایندگان ارتش‌های لبنان و رژیم صهیونیستی در “رأس الناقوره” خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه العربی الجدید، نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان “یونیفل” در بیانیه‌ای اعلام کرد که جمعه نشستی سه جانبه با حضور افسران ارشد ارتش […]

منابع خبری از برگزاری نشست سه‌جانبه میان نیروهای حافظ صلح سازمان ملل و نمایندگان ارتش‌های لبنان و رژیم صهیونیستی در “رأس الناقوره” خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه العربی الجدید، نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان “یونیفل” در بیانیه‌ای اعلام کرد که جمعه نشستی سه جانبه با حضور افسران ارشد ارتش لبنان و ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی به ریاست “افی دفرین” رئیس تیپ روابط خارجی ارتش و تحت نظارت استفانو دل کول، فرمانده یونیفل در رأس الناقوره در جنوب لبنان برگزار شد.

در این بیانیه آمده است که در این نشست رخدادها در امتداد خط آبی، نقض حریم هوایی و نقض جدی توقف درگیری‌ها و همچنین نقض قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل مورد بررسی قرار گرفت.

دل کول در جریان این نشست طرفین را تشویق کرد تا مذاکرات فنی خط آبی را از سر بگیرند تا به توافقاتی در زمینه اختلاف در این زمینه دست یابند.

وی گفت: همه ما باید نقش خود را برای حرکت از سطح فنی به سمت هدف نهایی دستیابی به صلح پایدار ایفا کنیم و این چالشی است که من پیش روی همه شما قرار می‌دهم.

وی تاکید کرد که علی‌رغم برخی چالش‌ها، اما خط ارتباط یونیفل با طرفین همچنان برقرار است.

ارتش لبنان نیز بیانیه‌ای در این باره صادر و تاکید کرد: طرف لبنانی حملات مکرر اسرائیل را که به صورت روزانه انجام می‌شود محکوم کرد و دشمن را مسئول عواقب آن دانست.

ارتش لبنان با تاکید بر پایبندی این کشور به قطعنامه‌های سازمان ملل و به ویژه قطعنامه شماره ۱۷۰۱ شورای امنیت، از سازمان ملل خواست تا برای مهار اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی، به ویژه استفاده از حریم هوایی لبنان برای بمباران خاک سوریه و تداوم نقض حاکمیت لبنان این رژیم را تحت فشار قرار دهد.

در بیانیه ارتش لبنان همچنین آمده است: طرف لبنانی همچنین بر ضرورت عقب نشینی دشمن اسرائیلی از اراضی اشغالی لبنان  تاکید کرد.