نیروگاه زمین‌گرمایی مشگین‌شهر نیمه‌نخست امسال بهره‌برداری می‌شود

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری‌های به عمل آمده در راستای اجرای پروژه ژئوترمال به عمل آمده و با تمهیدات به عمل پروژه نخستین زمین گرمایی نیمه اول امسال بهره‌برداری می‌شود. به گزارش ساقی آذربایجان محمود عباس‌زاده مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: با پیگیری‌های به عمل آمده برنامه‌ریزی‌های […]

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری‌های به عمل آمده در راستای اجرای پروژه ژئوترمال به عمل آمده و با تمهیدات به عمل پروژه نخستین زمین گرمایی نیمه اول امسال بهره‌برداری می‌شود.
به گزارش ساقی آذربایجان محمود عباس‌زاده مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: با پیگیری‌های به عمل آمده برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای پروژه‌های بزرگراهی شهرستان مشگین‌شهر و پروژه چهار بانده مشگین‌شهر – اهر که از 11 سال پیش تاکنون ردیف بودجه‌ای اخذ کرده شروع شده و اقدامات لازم برای شروع مسیر اهر – مشگین‌شهر در دستور کار قرار گرفته است.
وی بیان کرد: این پروژه استراتژیک اهر که در واقع مرز تبریز و کریدور شرقی و غربی را تکمیل می‌کند که به عنوان یک پروژه استراتژیک مرز تبریز و کریدور شرقی و غربی را تکمیل می‌کند.
عباس‌زاده مشکینی ادامه داد: پیگیری‌های به عمل آمده در راستای اجرای پروژه ژئوترمال به عمل آمده و با تمهیدات به عمل پروژه نخستین زمین گرمایی نیمه اول امسال بهره‌برداری می‌شود و بی‌شک با احداث و راه‌اندازی این پروژه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر بخار زیرزمین به منبعی به عنوان جایگزین تامین نیروی برق می‌شود.با بهره‌برداری از این نیروگاه ایران به عنوان نهمین کشور دارنده فناوری زمین گرمایی و عضو باشگاه جهانی کشورهای دارنده ژئوترمال خواهد شد.
نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس افزود: تکمیل ژئوترمال زمینه ایجاد سایر صنایع جانبی همچون پروژه‌های کشت گلخانه‌ای، مزارع پرورش ماهی و شهرک‌های گردشگری در شهرستان فراهم خواهد شد که به همین منظور 20 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که بتوانیم به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.
عباس‌زاده ادامه داد: جاده گردشگری و مجتمع آبدرمانی و خدماتی بام‌ مشگین‌شهر نیازمند بازسازی هستند که در این زمینه خواستار رفع موانع و تسهیل اعتبار برای اتمام پروژه‌ها هستیم تا بتوانیم شروع احداث 6 باب مدرسه و احداث مرکز غربالگری و سرطان‌شناسی و مرکز پیشرفته دیالیز و اخذ دستورات احداث بیمارستان تامین اجتماعی و پروژ‌های سردخانه و گاوداری شیری مورد بررسی قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و انجام اقدامات اساسی در این زمینه و نیز نصب 500 دستگاه روشنایی معابر شهری و روستایی در دستور کار قرار گرفته است.