همان همیشگی؛ والیبال ایران به لهستان هم باخت

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۷:۳۰ امروز (سه‌شنبه) به مصاف لهستان رفت و با نتیجه سه بر صفر شکست خورد. سه ست این بازی با امتیازات ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۶ به سود لهستان رقم خورد.

ولادیمیر آلکنو در این بازی تیم خود را با ترکیب اولیه جواد کریمی، بردیا سعادت، مرتضی شریفی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، امیرحسین اسفندیار و آرمان صالحی روانه میدان کرد.

این هفتمین باخت پیاپی ایران در این دوره از مسابقات بود. با این نتیجه شاگردان آلکنو با ۵ برد و ۱۸ امتیاز یک پله دیگر هم پایین‌تر رفت و در رده دوازدهم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

همان همیشگی؛ والیبال ایران مقابل لهستان هم باخت

ست اول (ایران ۲۰ – لهستان ۲۵)

ایران بازی را بسیار بد و پراشتباه شروع کرد و خیلی زود عقب افتاد. فاصله امتیازی تا هشت امتیاز هم رسید. ایران در دریافت بسیار ضعیف و در حمله بسیار پراشتباه بود. آلکنو سعی کرد با دوتعویضه سعید معروف و امیر غفور با سعادت و کریمی، روند بازی را عوض کند که تاحدی هم موفق بود و فاصله تا ۲ امتیاز هم کم شد اما در نهایت سرویس‌های خوب لهستانی‌ها پیروزی را به این تیم رساند. نکته جالب در این ست این بود که ویتال هینن حتی در زمانی که تیمش چند امتیاز پیاپی از دست داد و فاصله بسیار کم شده بود هم وقت استراحت نگرفت.

همان همیشگی؛ والیبال ایران مقابل لهستان هم باخت

ست دوم (ایران ۲۰ – لهستان ۲۵)

این ست هم شرایطی بسیار شبیه به ست اول داشت و در نهایت نتیجه هم تکرار شد. لهستان با سرویس‌های خوب، دریافت ایران را به هم ریخت و تعداد اشتباهات فردی در میان شاگردان آلکنو هم بسیار زیاد بود. تلاش بازیکنان ایران بازی را در امتیاز ۲۰ برابر کرد ولی بیشتر شدن اشتباهات در امتیازات حساس و البته استفاده هوشمندانه لهستانی‌ها از سرویس‌های قدرتی، باعث شد پنج امتیاز پایانی ست به لهستان برسد.

همان همیشگی؛ والیبال ایران مقابل لهستان هم باخت

ست سوم (ایران ۱۶ – لهستان ۲۵)

مثل پنج امتیاز پایانی ست دوم، ۶ امتیاز آغازین ست سوم هم به حساب لهستان واریز شد. در میانه‌های ست، مجرد هم از ناحیه مچ پا مصدوم شد و جای خود را به رضا عابدینی داد. اشتباهات پرتعداد، روحیه بازیکنان ایران را هم پایین آورده بود. دوتعویضه تکراری معروف و غفور با سعادت و کریمی هم هیچ تاثیری نداشت و این بار ایران با فاصله بیشتری باخت.

همان همیشگی؛ والیبال ایران مقابل لهستان هم باخت

 

برنامه و نتایج مسابقات تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها به وقت تهران

ایران صفر – ژاپن ۳

ایران یک – روسیه ۳

ایران ۳ – هلند صفر

ایران ۳ – کانادا یک

ایران ۳ – ایتالیا یک

ایران ۳ – بلغارستان صفر

ایران ۳ – آمریکا صفر

ایران ۲ – صربستان ۳

ایران ۲ – آلمان ۳

ایران ۲ – استرالیا ۳

ایران ۱ – برزیل ۳

ایران ۱ – اسلوونی ۳

ایران صفر – فرانسه ۳

ایران صفر – لهستان ۳

چهارشنبه ۲ تیر، ساعت ۱۸:۳۰، ایران – آرژانتین

About Author