هویت باغشهری کرج را بر می‌گردانیم

شهردار کرج گفت: با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم هویت باغشهری را به کرج برگردانیم، گفت: در این راستا در نظر داریم درختانی سازگار با اقلیم این منطقه را در مناطق مختلف شهر بکاریم و البته تمرکز با کاشت درختان مثمری است که شهروندان بتوانند از ثمره آنها استفاده کنند. به گزارش ساقی آذربایجان، مصطفی […]

شهردار کرج گفت: با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم هویت باغشهری را به کرج برگردانیم، گفت: در این راستا در نظر داریم درختانی سازگار با اقلیم این منطقه را در مناطق مختلف شهر بکاریم و البته تمرکز با کاشت درختان مثمری است که شهروندان بتوانند از ثمره آنها استفاده کنند.
به گزارش ساقی آذربایجان، مصطفی سعیدی در مراسم روز درختکاری ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز پاسدار اظهار کرد: با حمایت شورای شهر کرج، در سال آینده شاهد دو اقدام اساسی در حوزه فضای سبز خواهیم بود که اولی توسعه پارک‌های محله‌ای با اولویت مناطق کم برخوردار است.
وی ادامه داد: جنگل‌کاری با هدف جلوگیری از حاشیه نشینی و گسترش بی ضابطه شهر در شمال و جنوب کلانشهر کرج از دیگر برنامه‌های سال آینده شهرداری است.
شهردار کرج با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم هویت باغشهری را به کرج برگردانیم، گفت: در این راستا در نظر داریم درختانی سازگار با اقلیم این منطقه را در مناطق مختلف شهر بکاریم و البته تمرکز با کاشت درختان مثمری است که شهروندان بتوانند از ثمره آنها استفاده کنند.
شهردار کرج اضافه کرد: سعی داریم کم کم از کاشت درختانی مثل کاج که به بافت خاک آسیب می‌رسانند و مناسب اقلیم کرج نیستند فاصله بگیریم.
شهردار کرج در ادامه این مراسم رییس شورای شهر هم با اشاره به اینکه در تصویب بودجه سال ۱۴۰۱ تلاش کرده‌ایم با مدیریت جهادی در هر منطقه ای سه پارک محله ای ایجاد شود، گفت: علاوه براین، مدیریت شهری در نظر دارد در سال آینده پارک‌های مناطق دهگانه را با اولویت محلات کم برخوردار تجهیز و بهسازی کند.
جواد چپردار اضافه کرد: در کنار پارکهای محله ای در نظر داریم۹ پارک موضوعی مثل پارک قرآن، خانواده، کودک، پدافند غیرعامل و ترافیک را برای استفاده عموم شهروندان به بهره برداری برسانیم.
وی ابراز کرد: باید از همه مدیرانی که در طول سالهای قبل برای گسترش سرانه فضای سبز در کلانشهر کرج قدردانی کرد.
این مسئول افزود: امیدواریم با تلاش مضاعف و کار جهادی، سال آینده در کنار بهره برداری از پروژه‌های عمرانی در بحث توسعه فضای سبز هم طرح‌های ویژه ای اجرایی شود.