وزارت آموزش ابلاغ کرده که نیمی از حقوق معلمین خرید خدمت از این پس پرداخت نخواهد شد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: اگر مشکل پرداخت حقوق معلمین خرید خدمت در هفته پیش رو حل نشود، برای رفع این مشکل طرح استفساریه می‌دهیم.
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر گفت: اخیرا دیوان محاسبات در نامه‌ای به وزارت آموزش و پرورش به نحوه پرداخت حقوق معلمین خرید خدمت اشکال قانونی گرفته و به دنبال این اشکال وزارت آموزش و پرورش ابلاغ کرده که نیمی از حقوق معلمین خرید خدمت از این پس پرداخت نخواهد شد و حق بیمه آنها نیز به صورت یک ماه کامل پرداخت نخواهد شد.
وی افزود: طبق قانون حقوق معلمین خرید خدمت باید به میزان حداقل حقوق در قانون کار پرداخت شود و بیمه آنها نیز محاسبه شود که در ایرادی که دیوان محاسبات به اجرای این قانون گرفته، این است که طبق قانون کار باید کارکنان مشمول این قانون حداقل 44 ساعت در هفته کار کنند، اما معلمین خرید خدمت تنها 24 ساعت در هفته مشغول به کار هستند.
حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: در صحبت‌هایی که با مقامات وزارت آموزش و پرورش داشتم آنها عنوان می‌کردند که درست است معلمین خرید خدمت 24 ساعت در هفته در کلاس حاضر هستند اما 24 ساعت دیگر برای ارائه مطالب در سر کلاس کار مطالعاتی دارند و عملا ساعت کار آنها به این شکل پر می‌شود.
عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: به همین خاطر بنا شد تا در هفته پیش رو مذاکرات و پیگیری‌هایی را برای حل این مشکل داشته باشیم و اگر به این برداشت رسیدیم که علاوه بر 24 ساعت حضور در کلاس، 24 ساعت کار مطالعاتی هم جزو ساعت کار معلمین خرید خدمت حساب شده و مشکل پرداخت حقوق به آنها رفع شود که کار فیصله پیدا می‌کند اما اگر این مشکل در هفته پیش رو به این شکل حل نشود، برای حل مشکل پرداخت حقوق معلمین خرید خدمت طرح استفساریه ارائه خواهیم کرد.