کارمندان بدون کارت واکسن اردبیل باید هر سه روز یکبار تست کرونا بدهند

استاندار اردبیل گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی به واکسیناسیون کارمندان نظارت داشته باشند و چنانچه کارمندی کارت واکسن نداشته باشد طبق مصوبه ستاد ملی باید هر سه روز یکبار آزمایش pcr داده و نتیجه را به سازمان خود ارایه دهد.
به گزارش ساقی آذربایجان، استاندار اردبیل سید حامد عاملی در جلسه مشترک ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و قرارگاه شهید سلیمانی اظهار کرد: آمارها نشان دهنده تلاش همه عوامل در راستای پیشگیری و مقابله با ویروس کروناست.
و با تاکید بر نظارت بیشتر بر مراکز اصلی شیوع ویروس کرونا افزود: با هدف‌گذاری اصولی و مناسب می‌توان تا پایان آبان ماه افرادی که زمان تزریق دز دوم واکسن شان فرا رسیده شناسایی و نسبت به تزریق آن هشدارهای لازم داده شود تا درصد افراد واکسینه شده ارتقا یابد.
عاملی با ابراز تاسف نسبت به فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا اظهار کرد : متاسفانه جوانانی بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند که حاصل سال‌ها زحمت پدران و مادران بودند که تحمل از دست دادن آنها برای خانواده‌ها بسیار سنگین است و نباید عادی انگاری و ندانم‌کاری عده ای منجر به چنین حوادث تلخی شود.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه باید برنامه‌ریزی لازم برای اقناع سازی افکار عمومی وجود داشته باشد گفت: رسانه‌های جمعی بویژه صداوسیما و شبکه‌های اجتماعی جهت مدیریت افکار عمومی برنامه مدون داشته باشند و هشدارهای لازم به مردم داده شود.
وی اضافه کرد: همچنین اصناف و اتحادیه‌ها باید جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پاساژها، تالارها و اماکن عمومی جدیت و همکاری بیشتری داشته باشند تا از بروز پیک ششم کرونا در استان جلوگیری شود.
عاملی تصریح کرد: آموزشگاه‌های خصوصی ،مدارس غیراتتفاعی و موسسه‌ها باید مورد نظارت جدی آموزش و پرورش قرار گیرد و همچنین اداره کل پایانه ها و حمل ونقل جاده‌ای با نظارت در مسایل ورود و خروج مسافران نسبت به کنترل کارت واکسن آنها توجه داشته باشند.
وی با اشاره به تغییر وضعیت شهر اردبیل به رنگ نارنجی گفت:تمامی مدیران و فرمانداران قبل از جلسات حداقل ۲ دقیقه نسبت به بیماری کرونا و حساسیت موضوع هشدارهای لازم را بدهند تا هیچگونه عادی انگاری در این رابطه صورت نگیرد.
استاندار اردبیل از وجود یک ویروس خطرناک به نام دلتا پلاس در کشورهای شمالی از جمله روسیه خبر داد و افزود: ویروس دلتا پلاس از نوع پیشرفته حتی روسیه را به تعطیلی کشانده است پس باید مردم نسبت به تزریق واکسن نهایت همکاری را داشته باشند.

About Author