کرونا مسافران اتوبوس‌های شهری تبریز را ۵۰ درصد کاهش داد

مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی تبریز و حومه ایمان غنی‌زاده در مراسم تجلیل از فعالان حوزه حمل و نقل شهری، با بیان اینکه شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در شرایط کرونایی با ۲۵۳ راننده فعال و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت می کند، اعلام کرد: بر اساس آمارهای موجود، روزانه ۲۵۴ هزار مسافر از طریق این ناوگان در کلانشهر تبریز جابه‌جا می‌ شوند.
به گزارش ساقی آذربایجان به گفته وی این در حالی است که در سال های پیش از کرونا افزون بر ۶۰۰ هزار نفر از شهروندان تبریزی توسط ناوگان اتوبوسرانی جابجا می شدند.
غنی زاده اظهار کرد: کم‌ درآمدی شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه و بخش خصوصی و فرسودگی اتوبوس‌ها و نیز عدم توانایی برای خرید اتوبوس های جدید جزو مشکلات اصلی شرکت است که به‌رغم تلاش و بازدید از ۱۱ کارخانه تولید اتوبوس در سطح کشور هنوز نتوانسته ایم در بحث نوسازی موفق عمل کنیم.
وی اضافه کرد: سال گذشته قرارداد خرید تعداد ۱۵ دستگاه اتوبوس جدید را با ایران‌خودرو دیزل به امضا رساندیم که ۱۲ دستگاه آن به خطوط شهری اضافه شده و سه دستگاه دیگر نیز اضافه خواهد شد.
غنی زاده با اشاره به محدودیت‌های شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در ایام پساکرونا، گفت: اگر ویروس کرونا مهار شود ما به شدت با کمبود اتوبوس مواجه خواهیم شد و نیازمندیم با کمک و حمایت اعضای شورای اسلامی شهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت انقلابی، بتوانیم در پساکرونا با در اختیار داشتن اتوبوس های جدید به شهروندان خدمت کنیم.
به گفته وی کلانشهر تبریز با یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت باید حداقل ۱۸۰۰ دستگاه اتوبوس داشته باشد.
غنی زاده با اشاره به حمایت‌های کرونایی از بخش خصوصی، اعلام کرد: در این راستا ۷.۵ میلیارد تومان از آغاز شیوع ویروس کرونا به بخش خصوصی کمک کرده ایم تا لغو قرارداد نکنند.
مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی تبریز و حومه از مجموعه همکاران این شرکت که با تمام مشکلات اقتصادی، تحریم‌ها و شرایط کرونایی توانستند اتوبوس‌های شهری را حفظ و به تداوم فعالیت آن‌ها کمک کنند، قدردانی کرد.

About Author