اخذ مجوز دو کارخانه فولاد هرمزگان در منطقه ویژه پارسیان

مدیرعامل منطقه ویژه انرژی بر پارسیان از دریافت مجوز دو کارخانه فولاد برای منطقه ویژه خبر داد و گفت: ۱۰ قرارداد سرمایه‌گذاری بسته شده و ۱۰ قرارداد دیگر در مسیر بسته شدن است.
به گزارش ساقی آذربایجان سید علی اصغر علامه اظهار داشت: در مدت فعالیت در منطقه ویژه، در حوزه زیرساخت، جذب سرمایه‌گذار، اصلاح ساختار در منطقه ویژه و صادرات و واردات به صورت ویژه فعالیت کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه منطقه ویژه پارسیان در استان هرمزگان غریب بود و در کشور شناخته شده نبود، عنوان کرد: ۷۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار کرده‌ایم، ۱۰ پروژه پیمانکار مشخص شده، هشت پروژه گلنگ‌زده شده و دو پروژه هم بهمن ماه سال گذشته کلنگ‌زنی شده است.
مدیرعامل منطقه ویژه انرژی بر پارسیان با اشاره به اینکه در حوزه زیرساخت ۱۰ پروژه داریم، تاکید کرد: چهار شرکت مشاوره در حوزه برق، پتروشیمی، مخابرات و سرمایه‌گذاری وجود دارد تا مطالعات جامع را انجام دهند و بر اساس این برنامه‌ها و اعتبارات را ببندیم.
علامه، با بیان اینکه همه این زیرساخت‌ها در جهت مانع‌زدایی و حرکت در مسیر شعار سال خواهد بود، عنوان کرد: ۱۰ قرارداد سرمایه‌گذاری بسته شده و ۱۰ قرارداد دیگر در مسیر بسته شدن است و دو مجوز فولاد برای منطقه ویژه صادر شده که تا یک هفته دیگر قرارداد آن منعقد خواهد شد.
وی افزود: تا پایان سال جاری ۲۰ پروژه سرمایه‌گذاری فعال خواهد شد، در ۹ ماه گذشته نیز در حوزه بندری ۴۰۰ هزار تن صادرات داشتیم و این پتانسیل وجود دارد که به هدف نهایی که همان ۱۹ پست اسکله است، برسیم.
بر اساس گزارشی از ایسنا، مدیرعامل منطقه ویژه انرژی بر پارسیان در پایان، از حضور منطقه ویژه در حوزه مسائل اجتماعی در سطح شهرستان خبر داد و گفت: ما موظف هستیم که در پارسیان و روستاهای آن زیرساخت‌ها را آماده کنیم، در حوزه اجتماعی ورود کرده‌ایم و ما مردم را جدای از خود نمی‌بینیم.

About Author