تسهیل و تسریع در پرداخت وام بانکی در نشست شورای مسکن تصویب شد

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: تسهیل و تسریع در پرداخت وام بانکی، تامین زیرساخت‌ها و نظام مهندسی در سایت‌های نهضت ملی مسکن در نشست شورای مسکن آذربایجان‌شرقی تصویب شد.

امیر بخشی‌زاده، مدیرکل راه و شهرسازی استان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: استاندار نمایندگان بانک‌ها را ملزم کرده است در مدت یک هفته برنامه‌ریزی لازم را برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان مسکن ملی انجام دهند.

وی افزود: هم اکنون ۲۹۱ هزار متقاضی مسکن در سامانه ثبت مسکن ملی آذربایجان‌شرقی نام‌نویسی کرده‌اند که از میان آنها اطلاعات و شرایط ۵۰ هزار نفر برای دریافت مسکن ملی تأیید شده است و از این تعداد هم تنها ۲۳ هزار نفر آورده اولیه دارند.

بخشی‌زاده یادآور شد: با خودمالکی و تسهیلات روستایی هم اکنون در استان نزدیک به ۸۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: آذربایجان‌شرقی در رتبه‌بندی اخیر کشوری، جایگاه ۱۱ را در اجرای طرح ملی مسکن به خود اختصاص داده است و تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی‌های لازم این رتبه را بهبود بخشیم.

 وی ادامه داد: برای شتاب‌بخشی به اجرای طرح ملی مسکن، بنا داریم شهرک‌هایی را در اطراف تبریز و برخی شهرهای دیگر برای خانه‌دار شدن افراد فاقد مسکن و کم بضاعت بسازیم و در این خصوص از صنایع پیشران هم دعوت کرده‌ایم و با اختصاص زمین به آنها برای ساخت مسکن به صورت گروهی، گام‌های موثری در این حوزه برداشته ایم.

وی در خصوص خانه‌دار شدن جوانان واجد شرایط در طرح جوانی جمعیت هم گفت: در این طرح به ۱۸۰ نفر قطعه زمین از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اعطا شده است و در هفته دولت هم ۵۰۰ قطعه زمین دیگر به مشمولان واگذار خواهد شد.

About Author