تشدید نظارت بر عملکرد شرکت‌ها و ناوگان‌های عمومی مسافربری اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از آمادگی کامل این اداره کل جهت استقبال از مسافران نوروزی خبر داد. به گزارش ساقی آذربایجان،، کلیم اله وثوقی در آخرین جلسه شورای اداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: مطابق شیوه نامه‌های ابلاغی سازمان راهداری و حمل […]

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از آمادگی کامل این اداره کل جهت استقبال از مسافران نوروزی خبر داد.
به گزارش ساقی آذربایجان،، کلیم اله وثوقی در آخرین جلسه شورای اداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: مطابق شیوه نامه‌های ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای فعالیت نوروزی اداره کل نیز آغاز شده و طرح نوروزی راهداری از ۲۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین اجرا می شود.
دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل با بیان اینکه طرح پیش فروش بلیت نوروزی از دهم اسفندماه آغاز شده تصریح کرد: این طرح با رعایت سقف ۵۰ درصد ظرفیت سرویس دهی شرکت های حمل و نقل مسافر بدون افزایش نرخ و به منظور امکان مدیریت محدودیت های احتمالی ناشی از شیوع ویروس کرونا عملیاتی شده است.
وثوقی تشدید نظارت بر فعالیت شرکت‌ها و ناوگان‌های حمل و نقل عمومی مسافری را خاطرنشان کرد و ادامه داد: نظارت بر عملکرد شرکت های حمل و نقل با تاکید بر توقف ناوگان تحت پوشش آن ها در زمان و مکان مناسب برای ادای فریضه نماز، صرف غذا و همچنین مساجد و نمازخانه های بین راهی، هماهنگی با پلیس راهور به منظور اعمال نظارت کافی در خصوص جلوگیری از سوار و پیاده کردن مسافران در محدوده شهری و خارج از پایانه های مسافری، فعالیت موثر مدیران فنی شرکت ها و موسسات حمل و نقل در اعمال دقت نظر بیشتر جهت تایید سلامت فنی و سایل نقلیه مسافربری قبل از اعزام به سفر، کنترل تجهیزات ایمنی ناوگان های حمل و نقل عمومی مسافری از قبیل وسایل گرمایشی، زنجیر‌چرخ، برگ معاینه فنی معتبر، کپسول آتش نشانی، جعبه کمک های اولیه و مثلث شبرنگ مورد توجه و بازرسی ویژه قرار می گیرد. عضو شورای ترافیک استان اردبیل از انجام تمهیدات لازم جهت اعزام زائران کاروان‌های راهیان نور خبر داد و گفت: اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده ای استان اردبیل نیز در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی بیش از پیش مردم با رشادت های شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس مناسب‌ترین ناوگان‌های حمل و نقل عمومی را به این مهم اختصاص داده تا زائران سرزمین های ایثار و مقاومت سفری ایمن داشته باشند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل بیان کرد: بکارگیری ناوگان عمومی فاقد شرایط لازم ممنوع است و صدور مجوز سرویس دربستی در ایام نوروز به این اداره‌ کل واگذار شده است.
وثوقی توقف فعالیت های عمرانی در سطح و حریم راه‌ها را در طول اجرای طرح نوروزی یادآور شد و گفت: گشت های نوروزی راهداری در این ایام خاص از فعالیت دست فروشان در حریم جاده ها جلوگیری کرده و با حضور شبانه‌روزی خود در محورهای مواصلاتی از حریم راه ها حفاظت و صیانت خواهند کرد.
وی گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی استان اکیپ‌های راهداری زمستانی تا پایان تعطیلات نوروزی جهت ارائه خدمات لازم به مردم عزیز در راهدارخانه ها و گردنه های استان اردبیل مستقر خواهند بود.