درآمد بانک‌های آذربایجان‌غربی باید در خود استان سرمایه گذاری شود

استاندار آذربایجان‌غربی محمد صادق معتمدیان با تاکید بر ضرورت آغاز توسعه پایدار در استان گفت: این خطه از ایران اسلامی استانی برخوردار از نعمت‌های الهی و محروم از توجه ملی است که این نکته ضعف باید برطرف شود. یکی از موضوعات مهم در توسعه استان، تغییر نگاه و رویکرد مدیریتی است؛ معتقدیم آذربایجان‌غربی پتاسیل‌های ویژه جغرافیایی، مرزی، منابع طبیعی کافی و نیروی انسانی متخصص و توانمند لازم را داراست و باید با تغییر نوع مدیریت در تمامی این موارد، استارت توسعه استان زده شود.
وی با اشاره به نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان آذربایجان‌غربی، بیان کرد: رهبری در کنگره ۱۲ هزار شهید آذربایجان‌‍‌غربی به طور صریح فرمودند که این استان چه در قبل از انقلاب، چه در دوران دفاع مقدس و در طول انقلاب اسلامی همواره پشتیبان نظام اسلامی بوده و در برهه‌های حساس نقش آفرینی کرده است، لذا آذربایجان‌غربی شایسته آن است که در مسیر توسعه پایدار قرار گیرد. مرز یک پتانسیل ویژه اقتصادی برای این استان محسوب می‌شود؛ آذربایجان‌غربی تنها استانی است که با ترکیه مرز مشترک دارد که می‌تواند در تحقق تجارت ۳۰ میلیارد دلاری با این کشور همسایه نقش آفرینی کند. یکی از اولویت‌های ما برای شناسایی این حلقه‌های مفقودی، حضور میدانی در مناطق محروم و مستعد توسعه است؛ بخش به بخش این استان در بازدیدهای میدانی بررسی شده و محرومت زدایی به بهترین نوع ممکن عملی خواهد شد.
معتمدیان با بیان اینکه بانک ها باید در توسعه استان نقش آفرینی کنند، گفت: اینکه درآمدهای بانک‌های آذربایجان‌غربی در استان‌های دیگر سرمایه گذاری شود به هیچ وجه قابل قبول نیست.۲۰ درصد بودجه به استان‌ها و ۸۰ درصد آن به وزارتخانه‌ها تعلق می‌گیرد، باید بررسی شود که مدیران استانی به چه میزان در جذب بودجه از محل همین ۸۰ درصد اعتبار وزارتخانه‌ای موفق عمل کرده‌اند؛ اینکه مدیری منتظر اعتبارات استانی برای جذب اعتبار باشد به هیچ وجه قابل قبول نیست.

About Author