ساماندهی مبادلات مرزی سرو و تمرچین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: مبادلات مرزی گمرک سرو ارومیه و تمرچین پیرانشهر ساماندهی می‌شود. به گزارش ساقی آذربایجان، نادر صادقی در پانزدهمین نشست مبادلات مرزی آذربایجان غربی در ارومیه، افزود: مدیران دستگاه‌های ذی ربط نگذارند مصوبات تصویب شده در خصوص ساماندهی این دو مرز معطل بماند و اگر با مشکلی برخورد […]

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: مبادلات مرزی گمرک سرو ارومیه و تمرچین پیرانشهر ساماندهی می‌شود.
به گزارش ساقی آذربایجان، نادر صادقی در پانزدهمین نشست مبادلات مرزی آذربایجان غربی در ارومیه، افزود: مدیران دستگاه‌های ذی ربط نگذارند مصوبات تصویب شده در خصوص ساماندهی این دو مرز معطل بماند و اگر با مشکلی برخورد کردند اعلام کنند تا برای حل آن استانداری وارد عمل شود.
وی اضافه کرد: برای ساماندهی گمرکات مرزی، استاندار آذربایجان غربی دستوراتی را در این زمینه دادند که باید سریعا عملیاتی شود. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: برای واگذاری بازارچه ها به پایانه مرزی، چندین بار مصوب شده است که متولی اصل آن، مسوولان پایانه های مرزی است. وی اظهار داشت: استاندار آذربایجان غربی در بازدید چند ماه قبل خود از مرز سرو، دستور دادند انبارهایی در این گمرک مرزی احداث شود که متاسفانه تاکنون هنوز این کار صورت نگرفته است که باید این دستورات اجرایی شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی گفت: در بیشتر طرحهای اجرایی در این استان، مشکل زیست محیطی وجود دارد که باید این مشکلات هر چه سریعتر حل شود تا سرمایه گذاران بتوانند سرمایه گذاری کنند.
به گزارش ایرنا، پایانه مرزی سرو در ۴۵ کیلومتری ارومیه مرکز آذربایجان‌غربی قرار دارد و هم مرز با استان حکاری ترکیه در جنوب شرقی این کشور است.
بعد از پایانه بازرگان در شمال استان بیشترین حجم تجارت با کشور ترکیه از این مرز انجام می‌شود.