صداوسیما: در ناآرامی‌ های امروز مهاباد ۳ نفر جان باختند

سازمان صداوسیما در یکی از بخش های خبری خود اعلام کرد: در ناآرامی‌ های امروز مهاباد ۳ نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش «ساقی آذربایجان»، بر اساس این خبر، این ناآرامی ها هنگامی رخ داد که بخشی از جمعیت حاضر در تشییع یکی از اهالی مهاباد که شب گذشته جان باخته بود، به مراکز سیاسی و امنیتی حمله کردند و قصد تصرف آن را داشتند.

ساعاتی پیش خبرگزاری رسمی دولت، ایرنا اخبار مربوط به «سقوط مهاباد» و «تصرف کلانتری ۱۱ » را تکذیب کرده بود.

از سوی دیگر، امیر قادری فرماندار مهاباد گفته بود: شایعاتی که در مورد اینکه معترضان فرمانداری این شهر را تصرف کرده‌اند، صحت ندارد ضمن اینکه اغتشاش تمام شده است.

از دیگر سو، ایرنا، خبرگزاری رسمی دولت از قول یک منبع آگاه در مهاباد نوشته بود: «فرمانده انتظامی این شهرستان، از ناحیه سر زخمی و اینک در بیمارستان بستری شد.» در واکنش به این خبر، سرهنگ محمد توحیدی به خبرگزاری تسنیم گفت: «یک زخم جزئی از ناحیه سر بود که مسئله خاصی نیست و در مجموعه انتظامی شهرستان محکم و استوار در دفاع از امنیت مردم ایستاده‌ایم.»

پیشتر همچنین ناصر عتباتی رئيس کل دادگستری استان آذربایجان غربی، درباره علت کشته شدن یک جوان در شهرستان مهاباد گفته بود: طبق گزارش‌های ارائه شده این فرد با گلوله جنگی کشته شده و جسد وی را از محلی پیدا کردند که کانون تجمعات و اغتشاشات نبوده و ماموران نیز به هیچ وجه از اسلحه جنگی استفاده نمی‌کنند. او گفته بود: تحقیقات برای شناسایی ضارب آغاز شده است.

About Author