طرح‌های مناطق آزاد اولویت بندی شوند

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: به دلیل محدودیت منابع، تمامی پروژه‌های مناطق آزاد اولویت گذاری شوند. به گزارش ساقی آذربایجان ،سعید محمد در نشست با نخبگان و جمعی از مردم پلدشت که در سالن جلسات فرمانداری پلدشت برگزار شد با اشاره به جایگاه مناطق آزاد، افزود: منطقه آزاد ماکو دارای مشکلات زیرساختی و […]

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: به دلیل محدودیت منابع، تمامی پروژه‌های مناطق آزاد اولویت گذاری شوند.
به گزارش ساقی آذربایجان ،سعید محمد در نشست با نخبگان و جمعی از مردم پلدشت که در سالن جلسات فرمانداری پلدشت برگزار شد با اشاره به جایگاه مناطق آزاد، افزود: منطقه آزاد ماکو دارای مشکلات زیرساختی و عمرانی بسیاری است و تمکین تمام دستگاه‌های دولتی به ماده ۶۵ احکام دائمی برنامه توسعه کشور در خصوص اداره مناطق آزاد، بخشی از مشکلات منطقه را حل می‌کند.
وی ادامه داد: وضعیت کشور در شرایط خاص بوده و مسائل ناشی از تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی و معیشتی که از گذشته دپو شده کار را دشوار کرده و حل آنان نیاز به تدبیر و زمان دارد.
سعید محمد اظهار کرد: منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد جهان از نظر وسعت در بین ۵۷۰۰ منطقه آزاد و ویژه در دنیاست و دولت‌ها موظف به تأمین منابع برای توسعه زیرساختی این مناطق هستند که برای ماکو توسعه زیرساخت توسط دولت‌های گذشته انجام نشد.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور افزود: حل مسائل اجتماعی و فرهنگی در کنار توسعه اقتصادی رویکرد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد بوده و توازن بین توسعه اقتصادی، فرهنگی و حل مسائل اجتماعی باید در کنار هم انجام شود.
وی با اشاره به ظرفیت‌های منطقه آزاد ماکو گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی و دولتی با هم افزایی و همدلی در بحث محرومیت زدایی می‌توانند موفق شوند.
وی تصریح کرد: برای برطرف کردن مشکلات سرمایه گذاران از جمله سیستم بروکراسی زمانبر، نیاز به تمرکز در حکمرانی متمرکز و واحد داریم و در این راستا همکاری همه دستگاه‌ها با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد را را مطالبه می‌کنم.
سعید محمد از تخصیص بودجه ملی و استانی در سال ۱۴۰۱ برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل آموزش و بهداشت و درمان منطقه آزاد ماکو خبر داد و گفت: تمام مسئولان باید با تلاش حداکثری برای جذب و تحقق بودجه دولتی مصوب اقدام کنند.
مشاور رئیس جمهور خواهان اختصاص بودجه بر اساس اولویت به پروژه‌ها شد و تصریح کرد: به دلیل محدودیت منابع، تمامی پروژه‌ها اولویت گذاری شوند.