«قلم» حرمت دارد؛ نکنید به خدا! این نان خوردن ندارد

روزنامه دولتی ایران نوشته است ۶۹ درصد مردم از زندگی لذت می برند! روزنامه همشهری متعلق به شهرداری تهران نیز می‌نویسد آماری که دولت بیان می‌کند نشان از بهبود اوضاع اقتصادی کشور می‌کند و مردم به آینده اقتصاد کشور چشم دوخته‌اند!

به گزارش ساقی آذربایجان، نمی‌دانم روزنامه‌نگار یا خبرنگار یا هر کسی که از این قماش مطالب دلخنک کن را می‌نویسد، در کدام وضعیت و دهک اقتصادی زندگی می‌کند؟! لذت زندگی و بهبودی وضع چیست که روزنامه‌نگاران این دو روزنامه و مانند آن، از آن دم زده آمار هم ذکر می‌کنند؟!
از دو حال خارج نیست، یا برخلاف تصور ما، این روزنامه‌نگاران چنان وضع خوبی دارند که زندگی لاکچری داشته و از قماش جماعت بی‌دردی هستند که درد و رنج مردم را حس نمی‌کنند، یا وضع مالی خوبی ندارند و مجبورند سر سفره دولت بمانند و چندر یا شندرغاز دست مزد بگیرند؛ و خلاصه در هر دو حال قلم به این چنین حالت می‌زنند، به این قلم‌بدستان عرض می‌کنم به خدا قسم! قلم، حرمت دارد، ارزش دارد، نشکنید این ارزش و حرمت را!

این قلم دست مردان شریفی بوده که دردشان مردم و وطن بوده و حالا به شما به ارث رسیده! خدا به قلم و آنچه می‌نگارد قسم می‌خورد، نکنید به خدا! این نان خوردن ندارد. اگر باری از دوش مردم رنج دیده بر نمی‌دارید، لااقل زخمشان را نمک نپاشید!
بابا طاهر می‌سراید:
ته که نوشم نه‌ای نیشم چرایی
ته که یارم نه‌ای پیشم چرایی
ته که مرهم نه‌ای بر داغ ریشم
نمک پاش دل ریشم چرایی