پاره شدن طناب دار از گردن قاتل ارومیه ای

یازدهمین پرونده قتل عمد در آذربایجان‌غربی به صلح و سازش رسید ناصر عتباتی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چندی پیش شخص جوانی به هویت (م.ع) در شهرستان خوی بر سر اختلاف مالی جزئی شخص (م.س) که او هم جوانی ۱۸ ساله بود، وی را به قتل رسانده و پس از تعقیب و دستگیری و رسیدگی در دادگاه کیفری یک، به قصاص نفس محکوم شده بود. وی تصریح کرد: در این رابطه به لطف الهی و در نتیجه مساعی و تلاشهای مجموعه قضایی ریاست دادگستری و دادستان شهرستان خوی و بهره گیری از ظرفیّت هسته‌های صلح و سازش و بخشایش و معتمدین محلّی، اولیاء دم مقتول رضایت خویش را اعلام و قاتل از قصاص نفس، رهایی و حیاتی دوباره یافت.
عتباتی افزود: این اتفاق تاثر برانگیز به علت عدم کنترل احساسات و نداشتن کنترل خشم به وسیله یک فرد ناپخته و خام اتفاق افتاده که نیاز به آموزش مهارت‌های رفتاری خصوصا کنترل خشم در جامعه را روشن می کند.
رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با تقدیر از اولیای دم به دلیل این اقدام خدا پسندانه و قرآنی آنان تقدیر کرد و از ریش سفیدان و متنفذان محلی و رئیس دادگستری و دادستان خوی که اسباب این سازش را فراهم کرد تقدیر و از عموم مردم خواست تا در این نوع کارها همیار و یاور دستگاه قضایی باشند.

About Author